Yamantiev´s: Vína z rodinného bulharského vinařství, která si zamilujete

25.01.2023

Jste milovníky dobrého vína? Jsou vašimi oblíbenými odrůdami Sauvignon Blanc, Chardonnay, Merlot nebo Cabernet Sauvignon? Vyzkoušejte vína Yamantiev´s. Pocházejí z prosluněných bulharských vinic a zaručují prvotřídní zážitek, jenž ocení i certifikovaný sommelier.

Yamantiev´s je rodinné vinařství budované s láskou a péčí

O chod vinařství Yamantiev´s se starají Ivana a Yuliyan Yamantiev. Díky jejich lásce, péči a neustálé kontrole kvality hroznů, jsou výsledná vína chutná a odpovídají vysokým standardům. Samotné vinice se rozkládají na jihu Bulharska a vína vyrůstají ze skořicově-horské půdy. Během roku mají hrozny nejenom dostatek lásky, ale také slunečních paprsků.

Bílá a červená bulharská vína

Mezi odrůdy, které se na vinicích pěstují, patří i oblíbené Pinot Noir a Chardonnay. Tato bílá vína jsou jemná a svěží a výborně se hodí k lehkým pokrmům, například k salátům, ale také k tučným rybám. Na druhou stranu sklenka červeného vína, například Merlotu či Cabernetu Sauvignon, přijde vhod během dlouhých zimních večerů. Díky své plné chuti a ovocným podtónům se vaše chuťové pohárky ocitnou v sedmém nebi.

Je libo růžové víno?

Máte-li rádi růžová vína, za vyzkoušení rozhodně stojí Rosé vyrobené z odrůdy Pinot Noir. Je suché se svěží a šťavnatou vůní třešní. Dokonale se hodí ke kořeněným jídlům, hovězímu a jehněčímu masu, ale také k tvrdým sýrům.

Vychutnejte si romantický večer ve dvou či setkání s přáteli a otevřete si k té příležitosti víno z bulharského vinařství Yamantiev´s. Ať už se rozhodnete pro bílé, červené nebo růžové, každá odrůda vás překvapí svou příjemnou vůní i skvělou chutí. Při podávání vín se řiďte doporučením na etiketě a nezapomeňte víno ochladit na vhodnou teplotu. Jen tak si naplno vychutnáte každý doušek a bulharská vína z rodinného vinařství se stanou jedněmi z vašich oblíbených.