Výstup na Triglav? Netradiční dárek i skvělý víkendový zážitek jednotlivce i skupiny

12.01.2023

Hledáte zajímavý dárek pro někoho z okolí? Nebo plánujete strávit víkend akčně sami či s partou přátel po boku? Pokud říkáte rádi ano nejrůznějším výzvám, máme pro vás výborný tip - výstup na Triglav.

Proč právě výstup na Triglav?

Triglav je nejvyšší horou Slovinska, vypíná se do výšky neuvěřitelných 2864 m n. m. a nachází se v Julských Alpách. Vrchol byl poprvé pokořen v druhé polovině 18. století a v současné době se jedná o oblíbený turistický cíl. Ovšem pozor. Výstup na Triglav rozhodně není jediným lákadlem Julských Alp. Mezi místa, která rozhodně stojí za návštěvu, se řadí také vodopád Peričnik, Jezero Jasna či údolí Krma, jehož návštěvu lze spojit se sestupem z Triglavu.

Co vám výstup na Triglav přinese

Pokud vám můžeme něco zaručit, tak to, že společně strávený víkend s vaší partou v Julských Alpách, pod vedením ostříleného průvodce, vaši partu stmelí. Vyrazíte-li sami, posunete své hranice zase o kousek dál a v případě, že zážitek v podobě výstupu na Triglav někomu věnujete, vězte, že na něj jen tak nezapomene.

Triglav není jen pro vášnivé sportovce, ale i pro průměrné turisty

Zdolání vrcholu nejvyšší slovinské hory není určeno jen pro vášnivé sportovce, ale také pro běžné smrtelníky. V případě, že je výlet organizován profesionály, bude rozdělen do dvou dní. Triglav je totiž poměrně vysoká hora, tudíž může být její zdolání výzvou, ale průměrní turisté se nemají čeho bát.

Okořeňte sobě, své partě přátel nebo někomu, kdo rád podniká túry, letošní rok výstupem na Triglav. Zdolání nejvyššího slovinského vrcholu s sebou přináší pocity štěstí, euforie, nadšení i pocit nepřemožitelnosti. Což jsou všechno emoce, které v běžném životě nezažijete každý den. Vychutnejte si pohled z vrcholu Triglavu, po výstupu si jej totiž zasloužíte.