Termoizolační fólie na okna – snížení nákladů na vytápění a zvýšení komfortu v bytě

18.01.2023

Tepelné ztráty trápí řadu domácností. Termoizolační fólie na okna přitom nabízí efektivní řešení. Pomohou vám ušetřit, a navíc nabízí i další výhody, díky kterým lze zlepšit prostředí ve vašem domově a zvýšit pohodlí.

Tepelné ztráty

Náklady na vytápění tvoří v mnoha domácnostech velkou část výdajů. Zhruba 50 % tepelných ztrát je přitom tvořeno ztrátami skleněnými plochami. Termoizolační fólie na okna jsou proto stále populárnější. Pomohou vám snížit náklady za energie. Odrážejí totiž tepelné záření zpět do interiéru, díky čemuž lze zvýšit teplotu v interiéru. Navíc fólie část tepelného záření pohlcují, což má další výhodu - mohou omezit rosení oken.

Pro lepší prostředí

Vzhledem k tomu, že termoizolační fólie na okno mohou snížit či zcela omezit rosení oken, lze dosáhnout vyššího komfortu v interiéru. K rosení oken dochází z různých důvodů. Jde o to, že vzduch se mění v páru a ta kondenzuje na oknech. Nejvíce náchylné jsou ložnice či například interiér s velkým množstvím kytek. Ovšem díky tomu, že fólie pohlcují teplo, dochází k zvýšení povrchové teploty skla a tím se omezuje kondenzace vodní páry. Rosení oken je tak značně omezeno.

Nenápadné provedení

Termoizolační okenní fólie má neutrální barvu se zlatavou reflexí. Jde o velmi světlou fólii, které si na okně na první pohled ani nevšimnete. Z části má také protisluneční funkci, v letním období tak předchází přehřívání interiéru vlivem slunečních paprsků. Díky nízké emisivitě navíc zajišťuje vysoké tepelněizolační účinky. Lze tak dosáhnout snížení tepelných ztrát až o 50 %. Zároveň zadržuje UV záření, a to 99 %.

Termoizolační fólie jsou skvělou investicí, pokud vás trápí rosení oken, či výrazné tepelné ztráty. Jde o jednoduché, a přitom velmi efektivní řešení.