Tandemové seskoky jsou skvělým dárkem pro sportovní nadšence

16.09.2020

Máte známého, který sportuje a v nejbližší době bude mít narozeniny? Nevíte, čím ho v takto významný den potěšit? Tandemové seskoky jsou přesně to, co hledáte! Jedinečný sportovní zážitek nabitý adrenalinem rozhodně nemůže zažít každý. Vítr ve vlasech a v obličeji vám okamžitě z hlavy vyženou veškeré starosti a strasti.

Jsou tandemové seskoky bezpečné?

Asi tím největším strašákem u skákání s padákem je bezpečnost. Pro tandemové seskoky se používá to nejmodernější vybavení s vynikající kvalitou. Firmy Next a Sigma v současnosti vyrábějí špičkové padáky, které bez větších obtíží používají i profesionální parašutisté. Veškeré padáky jsou vybaveny zajišťovacím přístrojem Cypres sloužícím k automatické aktivaci záložního padáku. Ten se aktivuje v nouzové situaci i bez zásahu zkušeného instruktora.

Jak probíhá příprava na tandemové seskoky?

Seskok padákem můžete překvapivě absolvovat bez jakékoliv větší zdravotní prohlídky či výcviku. Ještě na zemi budete připoutáni ke zkušenému instruktorovi, jenž disponuje více než 15 lety zkušeností. Po výstupu do optimální výšky společně vyskočíte z letadla. A co vás čeká? Volný pád trvající přibližně 40 až 50 vteřin. Ve výšce 1800 metrů instruktor otevře padák - a vy se pohodlně snesete až na zemský povrch.

Mohu si seskok natočit?

Na takhle jedinečný zážitek si samozřejmě budete chtít nechat nějakou hmotnou vzpomínku, tandemový seskok s padákem přeci nezažijete každý den. Pocity při seskoku jsou pochopitelně mnohem intenzivnější, ale se svými přáteli nebo rodinou se o ně příliš nepodělíte. Naštěstí je zde možnost natočení celého tandemového seskoku od samotné přípravy až po dosednutí na zem. Záznam obdržíte už hodinu po přistání na USB nosiči.

Pokud hledáte originální dárek pro sportovně založeného člověka s touhou po adrenalinu, tandemový seskok je tím nejlepším řešením!