Šroubové kompresory: Kde je využijete naplno?

16.02.2023

Pokud se alespoň trochu orientujete v technických oborech jako je strojírenství, hutnictví nebo stavebnictví, pak jste si určitě velmi dobře vědomi vysokých nároků na stabilní dodávky stlačeného vzduchu. Ten se totiž v drtivé většině případů používá k dodávkám stlačeného vzduchu k dalším zařízením. Kvůli tomuto požadavku byste však měli kompresor vybírat velmi pečlivě, avšak na takto náročné úkoly byly speciálně vyvinuty šroubové kompresory.

Kde na kompresory můžete narazit?

Šroubové kompresory v současné době najdete prakticky ve všech průmyslových provozech nebo podnicích s nároky na vysoké dodávky stlačeného vzduchu. Dokonce se objevuje trend přechodu z pístových kompresorů na šroubové, neboť ty jsou schopny dodávat stlačený vzduch efektivněji a s vyšší kvalitou. Díky diverzifikovanému portfoliu specializovaného prodejce si můžete vybírat z kompresorů s jedním nebo dvěma rotory. Ty se pochopitelně vzájemně liší pořizovací cenou a také svým výkonem.

Proč jsou tak oblíbené?

Šroubový kompresor pomalu získává vůdčí postavení ve svém segmentu, čemuž se není potřeba divit. Oproti konvenčnímu pístovému kompresoru totiž disponuje neoddiskutovatelnými výhodami, které jsou pro mnoho firem naprosto zásadní. Tou nejdůležitější je nízká hlučnost, a to i při plném provozu. Kromě toho se můžete spolehnout na dlouhou životnost a vysokou kvalitu stlačeného vzduchu. Ten totiž prochází přes několik speciálních filtrů, kde se zachytí i ty nejmenší nečistoty.

Kde si je pořídit?

Asi si budete říkat, že šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz neseženete v každém obchodě. Máte-li o takový typ zařízení zájem, měli byste se obrátit na specializovaný e-shop, v němž můžete vybírat z několika variant kompresorů. V každém případě se však můžete spolehnout na prvotřídní kvalitu kompresorů, z nichž některé disponují i funkcí plynulé regulace otáček. Samozřejmostí je pak nabídka olejového i bezolejového provedení.

Kvalitní šroubový kompresor najde své uplatnění v každém větším průmyslovém provozu. Díky nízké energetické náročnosti a vysoké efektivitě fungování nebudete takové investice litovat.