Použité lodní kontejnery aneb jak je převážet?

20.01.2023

Lodní kontejnery jako standardní přepravní box v mezinárodní dopravě získaly svou popularitu hlavně po 2. světové válce. V tuto dobu totiž začala lodní kontejnery používat hlavně americká armáda, která potřebovala realizovat složité logistické akce prakticky po celém světě. Od této doby udělaly lodní kontejnery krok kupředu, takže se z nich stal standard v kombinované mezinárodní přepravě. Bohužel životnost lodních kontejnerů není nekonečná.

Které kontejnery použít?

Použité lodní kontejnery dostupné u specializovaného dodavatele v drtivé většině případů stále splňují přísné standardy lodní dopravy. Díky tomu můžete použité lodní kontejnery stále využívat v logistice, protože jsou pořád uzamykatelné, disponují perfektní izolací, a kromě toho mají téměř nepoškozenou dřevěnou podlahu. Pokud by však kontejnery přestaly splňovat potřebné certifikace, můžete je s klidnou duší používat jako externí skladovací prostory.

Kde je sehnat?

Všem vám je asi jasné, že se použité lodní kontejnery nekupují na standardním tržišti u běžného prodejce. Vždy byste se měli obrátit na renomovanou firmu, která vám dokáže zajistit nejenom širokou nabídku použitých lodních kontejnerů, ale také jejich kvalitu. Chcete-li totiž kontejner nadále používat v dopravě, musíte se spolehnout hlavně na jeho dobrý technický stav. Přepravní boxy od specializovaného dodavatele už sice mají drobné šrámy, ovšem na jejich funkčnost nemají vliv.

Jak je dovážet?

Lodní kontejnery sice představují skvělou logistickou platformu pro mezinárodní přepravu, nicméně pokud nemáte speciální vybavení, nebudete schopni s kontejnery manipulovat. K dispozici byste měli mít alespoň základní autojeřáb, s jehož pomocí můžete přepravní box zvednout a umístit na návěs za tahač. V opačném případě však nemusíte zoufat, protože specializovaný dodavatel zajistí přepravu použitého kontejneru až do vašeho dvora zcela zdarma.

S přepravou lodního kontejneru si nemusíte lámat hlavu. Renomovaná firma totiž zajišťuje po koupi jejich distribuci zcela zdarma.