Opravdu se vyznáte ve světě drahých parfémů?

10.06.2021

Na trhu existuje nepřeberné množství vůní, značek, provedení, toaletních vod a parfémů, které kombinují snad vše, co kombinovat lze a jsou určené pro každý nos. Pokud ovšem hledáte přesný opak, tedy nic běžného, ale originální a jedinečnou vůni, musíte být trošku náročnější.

Drahé parfémy za tisíce

Skutečně drahý parfém není ten, který pořídíte za tisícovku a jeho značka na vás rozhodně nevyskočí z výlohy běžné drogerie. Řeč je tady o skutečných mistrovských kouscích, které stvořil třeba Evelino Terenzi v roce 1968. Ten se pustil v rodinné firmě do výroby parfémů, které začaly svět dobývat 44 let poté. Další kolekce se pak hrnuly jedna za druhou a podléhají jim tisíce zákazníků po celém světě. Tento italský kouzelník namíchal jedinečnou kombinaci vůní, která symbolizuje velkolepost a hypnotickou sílu ohně, fantastickou krásu a emoce. Jeho drahé parfémy jsou tak jedinečné, že je můžou používat jak muži, tak ženy.

Luxusní parfémy pro náročné

Jsou i další značky parfémů, které ohromí nejen cenou, ale především svým provedením a skutečně neopakovatelnou vůní. Jejich esence a použité extrakty jsou přísně hlídanou vesměs rodinnou recepturou, které si tvůrci odevzdávají jen v rámci pokračovatelů. Pro své uživatele jsou luxusní parfémy něco jako další šperk a nejsou určené k dennímu nošení. Jsou výjimečné a pro takové účely jsou také určené - aby podtrhly dokonalý okamžik.

Niche parfémy - diamant vůní

Absolutním vrcholem ve světě vůní jsou takzvané niche parfémy. Jejich charakterové označení "niche" pochází z francouzštiny a znamená kout, výklenek. Dá se říct, že přesně takové jsou niche parfémy - svou jedinečností vyčnívají. Oblíbené jsou napříč celým spektrem zákazníků, ovšem v hledáčku je mají zejména celebrity.

Vyhlášenými výrobci niche parfému jsou zejména Francouzi a Italové. Pokud se tedy po nějakém budete poohlížet, zaměřte se na jejich značky.