Nepodceňujte problémy spojené s kanalizací

05.12.2019

Problémy s kanalizací nebo odpady jsou dost často neprávem podceňované. Nejedná se totiž zrovna o příjemné pracovní prostředí, ovšem o to horší mohou být následky neřešené závady. V tom nejhorším případě se vám může stát, že nebude odtékat například toaleta, a tudíž se budou výkaly hromadit v oné místnosti. V takovém případě nastává nejvyšší čas na povolání čistící společnosti.

Proč kanalizaci čistit?

Čištění kanalizace by mělo probíhat v pravidelných intervalech, aby nedošlo k jejímu velkému zanesení nebo k nenávratnému poškození. Proto musí být kanalizace řádně vyčištěna, k čemuž se využívají zejména motorová pera nebo tlakové hadice. Velkou výhodou je, že při čištění mohou být zjištěny prakticky všechny závady, načež mohou být stanovena nápravná opatření. Ty navrhne sama firma, neboť přesně ví, jak se v těchto vodách pohybovat.

Jak si objednat čištění odpadů?

Jestliže u sebe doma objevíte problém s odpady, měli byste urychleně kontaktovat firmu na čištění odpadů. Její objednání je velice jednoduché, neboť stačí vyplnit přehledný formulář na internetových stránkách. Zde uvedete konkrétní problémy s odpady a dispečer na druhém konci telefonu vám stanoví předběžnou cenu. Zároveň se s vámi domluví i na předběžném termínu čištění. V případě závažnější závady si pracovníci nejprve celou oblast prohlédnou a až poté zvolí přesný pracovní postup.

Při čištění budou odpady zkontrolovány

Jak už bylo řečeno, nejen kanalizace může být při čištění zkontrolována. Obdobný proces probíhá i u domovních odpadů. Samotné potrubí a všechny přípojky jsou projety 4 kamerovými systémy. Během kamerové prohlídky jsou vymezeny veškeré nedokonalosti v odpadu, jako je například velikost prasklin, přesah hrdel nebo deformace potrubí.

Při čištění si rozhodně nechte celé potrubí zkontrolovat kamerami. Pokud totiž budete mít v ruce protokol o prohlídce i s kamerovým záznamem, bude pak následné napravování škod hračkou.