Komíny Schiedel jsou jistota a spolehlivost v jedné volbě

10.04.2021

Komíny Schiedel

Venkovní či vnitřní, mohou být skvělým doplňkem do rodinného domu, a také velice užitečným. Mají řadu výhod a široké využití, dodají vašemu domovu nový nádech a o Vánocích rozhodně přidají na té správné romantické idylce. Nevíte, o čem je řeč? Jsou to komíny Schiedel. Jasná volba.

Jak již bylo zmíněno, možností, kam umístit komíny Schiedel je více. Tuto volbu je však nutno si pořádně promyslet s dostatečným časovým předstihem. Je jasné, že před stavbou komínu musíte mít připravený základ, proto se doporučuje vše před realizací zkonzultovat s projektantem, který vám se vším pomůže a ochotně poradí. V tomto směru je tedy mnohdy lepší a výhodnější nesoustředit se jen na cenu, ale upřednostnit kvalitu, kterou by vám měl poskytnout na několik desítek let.

Volba materiálu je velice důležitá

Pokud jde o materiál komínů Schiedel, pak je sázkou na jistotu nerez, která se stala velice osvědčenou a spolehlivou volbou. V tomto případě je navíc součástí také keramická vložka, která má hladký vnitřní povrchy, jejichž funkcí je zajistit ten správný odvod spalin. Ještě před tímto krokem je ovšem nutno zhodnotit váš krb či krbová kamna po výkonnostní stránce, protože právě to vám umožní vybrat tu správnou výšku a průměr vašeho nového komínu. Toto samozřejmě může být pro laiky obtížné, proto se nebojte obrátit na pomoc profesionálů. Základem je vybrat si spolehlivou firmu, která vám se vším ochotně pomůže.

Co je nutno vědět

Před začátkem stavby nového komínu je zcela klíčové vědět, jaký druh paliva bude potřebný. Nezapomínejte, že co putuje do ovzduší neovlivňuje jenom vás, ale také vaše sousedy a bezprostřední okolí. Není tedy vhodné do krbu vhazovat třeba plastové odpadky, které mají své místo v separovaném sběru.

Stejně tak nezapomínejte svému komínu věnovat pravidelnou péči.