Kočičí strom, proč ho Vaší kočce pořídit?

01.03.2023

Kočky jsou oblíbenými domácími mazlíčky, které nám dělají společnost a zpříjemňují nám život. Ale co my děláme pro ně? Jak jim zajistit pohodlné a šťastné bydlení? Jedním ze způsobů, jak splnit potřeby našich čtyřnohých přátel, je pořídit jim kočičí strom.

Kočičí strom je speciálně navržený kus nábytku pro kočky, který se skládá z různých prvků jako jsou sloupky ze sisálu, domečky, pelíšky, hračky nebo mosty. Kočičí strom nabízí kočkám možnost škrábat si drápky, hrát si, lézt do výšek nebo odpočívat v klidu. Proč je to pro ně tak důležité?

Za prvé, škrábání drápků je pro kočky přirozené chování, které slouží k udržování jejich zdravotního stavu a komunikaci s ostatními kočkami. Drápky jsou pro kočku důležitým nástrojem k lovu i obraně. Škrábáním si odstraňují staré vrstvy drápků a uvolňují feromony ze speciálních žláz na tlapkách. Tím si označují své teritorium a vyjadřují svou náladu.

Za druhé, hraní a lezení do výšek jsou pro kočky zábavné i užitečné aktivity. Koťata se tak učí lovit a bojovat s vrstevníky. Dospělé kočky si tak udržujíc fyzickou kondici i duševní rovnováhu. Výška jim také poskytuje pocit bezpečnosti a přehledu o okolní situaci.

Za třetí, pelíšek nebo domek na kočičím stromu je ideálním místem pro odpočinek nebo spánek vaší milované čičinky. Kočky tráví velkou část dne spánkem nebo relaxací aby nabraly energii na další dobrodružství a kočičím stromem jim zajistíte pohodlné místo kde se budou cítit dobře a klidně.

Kočičí strom tedy splní více potřeb vaší kočičce najednou: zdravotní hygienickou psychickou i sociální. A navíc ochráníte váš byt před poškozením které by jinak mohla napáchat vaše čtyřnohá kamarádka. 

Pokud tedy chcete udělat radost svému chlupatému společníkovi neváhejte a pořiďte mu kočičí strom. Kvalitní kočičí stromy najdete v různých velikostech tvarech barvách i cenách. Takže určitě najdete ten pravý pro Vás i vašeho miláčka.