Kde vaří úžasné speciality české kuchyně? V Pivovaru Chýně

20.02.2016

Pro všechny návštěvy, početné rodiny s dětmi a příznivce cykloturistiky Pivovarský dvůr Chýně dělá výtečná polední menu a speciality české kuchyně. V pivovaru se dříve pěstoval dobytek, byl součástí klášterních hospodářských objektů. V dnešních dobách je z pivovaru znamenitá restaurace s dětským koutkem Praha, pivnice s tradičním pivem a výtečným odpočinkovým místem pro občerstvení.

Kde stojí?

Pivovarský dvůr leží přímo na stezce pro cyklisty, cyklisté na letní zahrádce uvítají občerstvení v podobě domácích bramboráčků, znamenité daňčí klobásy, steaky, domácí limonády pro děti a polotmavé dvanáctky pro rodiče. Výletní restaurace s dětským koutkem Praha je přichystána pro rodiny s dětmi, na něž v dětském koutku čekají rozličné zábavné činnosti, jako je třeba návštěva babičky z pohádky, vytváří se humorné malování na obličej, skákací hrad, děcka se můžou zabavit na bublinové diskotéce anebo při soutěžním odpoledni. Konají se zde i dětské narozeninové oslavy a party s bohatým občerstvením. Nedaleké ruzyňské letiště je optimální možností pro všechny turisty, již v restauraci pivovaru můžou čekat na letadlo.

Vybrané speciality české kuchyně 

Vybrané speciality české kuchyně a polední menu jsou okořeněny dobrotami, jako jsou kupříkladu masa na grilu, pečená kolena na pivu, nenapodobitelný pivovarský guláš, kořeněná pečená žebírka, tatarák dělaný z pravé svíčkové, výtečné steaky z různých druhů masa, připravují se hody postaročesku, králičí špíz, kachní speciality nebo husí speciality, skvělá hovězí svíčková, svíčková na smetaně a svíčková z telecího masa. Každé polední menu zahrnuje polévku a hlavní chod již za 85 Kč. Pivovarská piva jsou kvasnicová, spodně kvašená a svrchně nefiltrovaná. Pivo je vařeno tradičně po česku s využitím klasických postupů, a to za využití sladu, rovněž také vody a chmele. Díky tomu je světlý ležák klasické světlé, kvasnicové pivo vařené z tuzemských materií, chmelené chmelem z Žatce.