Dachstein je oblíbeným místem českých lyžařů

17.02.2020

Dachstein je jedním z několika rakouských míst, kde češtinu zaslechnete často. Není se tomu ovšem co divit. Přijatelná dojezdová vzdálenost, nádherné sjezdovky, výborné služby a slušné ceny dělají z Dachsteinu oblíbenou lyžařskou destinaci už řadu let.

Za turistikou i na lyže

Masiv Dachstein se rozprostírá na ploše 900 kilometrů na hranici Štýrska, Horního Rakouska a Salzburska. Je rozdělen na několik samostatných lokalit, kterým vévodí na severu ležící nejvyšší vrchol Hoher Sarstein (1 975 m. n. m.). Nejvyhledávanějšími středisky jsou Schladming, výš položená malá vesnice Ramsau a údolí Gosau, ve kterém se nachází i dvě překrásná jezera Vorder a Hinter Gosausee. V zimním období tady panují dokonalé sněhové podmínky, které každoročně lákají desetitisíce turistů. V letních měsících je Dachstein vyhledávaným vysokohorským místem pro turistiku.

Na své si přijdou zkušení i začátečníci

V této oblasti se nachází celkem 236 kilometrů perfektně upravených lyžařských tratí, z kterých většina odpovídá červené náročnosti, tedy mírně pokročilým až pokročilým lyžařům. Dvacet kilometrů je určených pro nejotrlejší kaskadéry milující adrenalin černých neupravených tratí. 87 kilometrů sjezdovek je určených pro začátečníky a malé lyžaře. O obsluhu se stará síť lanovek a kabinek s přepravní kapacitou přes 115 tisíc lidí za hodinu. Propojením čtyř vrcholů (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reitera) skýtá tato oblast naprosto dokonalé možnosti lyžování s plným servisem, pro zpestření doplněné o atraktivní snow parky.

Na své si přijdou i běžkaři

Pokud neholdujete sjezdovému lyžování nebo odpoledne rádi vyrážíte spíš do stopy, zamiřte do Ramsau. Tady jsou perfektní podmínky pro oboje. Od tamního stadionu vystřeluje 10 okruhů pravidelně upravovaných běžkařských tratí o celkové délce 220 kilometrů. Liší se délkou, převýšením a náročností. Na žádné nechybí spousta horských chalup s možností občerstvení, ani odpočinková místa s krásnými výhledy.

Tak už máte sbaleno?